هوش تجاری (BI)

کلید موفقیت یک سازمان تصمیم گیری کارآمد و درست است. مدیران سازمان نمی‌توانند بدون داشتن اطلاعات دقیق و مناسب به بهترین نحو تصمیم‌گیری کنند. اطلاعات موجود در سازمان شما زمانی به شما کمک می‌کند که بتوانید از آنها دانش و آگاهی استخراج کنید و برای این کار شما باید بتوانید به راحتی و به موقع اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید.

هوش کسب و کار ( هوش تجاری )‌ با استفاده از تکنولوژی‌ها و ابزارها محیطی برای مدیران ارشد سازمان ایجاد می‌کند که بتوانند تمام اطلاعات لازم را در یک بستر یکپارچه به آسانی تجزیه و تحلیل کنند و بتوانند تصمیم‌های موثرتری برای سازمان بگیرد.

پیاده سازی هوش کسب و کار هوش تجاری)

انبار داده (Data Warehouse)

ETL فرایند واکشی اطلاعات از سیستم های اطلاعاتی، تبدیل و بارگزاری در انباره داده است.

برای انبار داده، ما داده‌های مفیدی که ارزش تحلیلی دارند را از سیستم‌های اطلاعاتی مختلف استخراج می کنیم. این داده‌های خام نیاز به پالایش دارند و می‌بایست ساختار آنها متناسب با انبار داده و تحلیل کسب و کار، تغییر کند. این تغییر شامل تغییر نوع، مقدار، ترکیب و یا جداسازی دادهاست.

انبار داده

تحلیل اطلاعات (Data Analytics)

تجزیه و تحلیل اطلاعات شامل  بازبينی و مقايسه اطلاعات سنواتی و ارزيابي عملکرد سازمان می‌باشد. با در اختيار داشتن يک داشبورد تحليلی، به آساني درکی صحيح از وضع موجود و دلايل آن را در اختيار خواهید داشت.

بهترین تحلیل‌ها هنگامی صورت می‌پذیرد که متخصصین خبره و ماهر بهترین ابزار را در زمان مناسب به کار گیرند. نمودار به سازمان‌ها کمک می‌کند که مزایای ویژه استفاده از تحلیل را درک کنند. تجزیه و تحلیل اطلاعات، مدير را در اتخاذ تصميم ياری می‌نمايند.

تحلیل اطلاعات سازمان ها

علم داده و داده کاوی (Data Science & Data Mining)

حجم داده‌ها در حال افزایش است و اشکال مختلفی از داده‌ها در کسب و کارهای مختلف استفاده می‌شود. سازمان‌ها به دنبال راهی هستند که از داده‌ها مفاهیم مختلفی را استخراج کنند و الگوهای نهان را از داده‌ها استخراج کنند.

فهم و درک داده‌ها کلید اصلی موفقیت در کسب و کار است. امروزه اغلب سازمان‌ها از اهمیت داده‌ها و استخراج دانش از آن‌ها باخبر هستند. لذا هر سازمانی که عمیق‌تر به این موضوع بپردازد، در بازار رقابتی موفق‌تر ظاهر می‌شود. از این رو علم داده ابزاری ارزشمند جهت حل مشکلات کسب و کارها و به دست‌ آوردن مزیت‌های رقابتی به شمار می‌آید.

پیاده سازی علم داده در سازمان

کلان داده (Big Data)

امروزه در سازمان‌ها استفاده و تفسیر داده‌ها مهم‌تر از همیشه است. از این رو انتظار می‌رود که تصمیم‌گیری‌ها و واکنش‌ها به صورت آنی و با استفاده از ابزارهای خاصی انجام شوند. داده‌ها به صورت ساختاریافته (Structured) و یا ساختارنیافته (Unstructured) در پایگاه‌های داده ذخیره می‌شوند. گروه نمودار با استفاده از ابزارهای مختلفی همچون R و پایتون در دل همه انواع  داده‌های سازمان نفوذ کرده و به آنالیز داده‌ها می‌پردازد.

پیاده سازی کلان داده (big data) در سازمان

یادگیری ماشین (Machine Learning)

یادگیری ماشینی الگوهای فعلی را در داده‌ها پیدا نموده و الگوهای آینده را پیش بینی می‌کند. متخصصین یادگیری ماشینی نمودار با دقت فرایندهای کسب و کار را بررسی نموده و مشکلات آن را شناسایی می‌نمایند و در نهایت راهکارهایی برای آن ارائه می‌دهند. سپس با به کار گیری مهارت‌های خود در حوزه تحلیل اطلاعات، یادگیری ماشینی و الگوریتم‌ها تعیین می‌کنند که داده‌ها چه حرف‌هایی برای گفتن دارند.

بهینه‌سازی و افزایش دیتابیس (SQL Server Tuning)

گروه متخصص نمودار با تکیه بر دانش ، تخصص و تجربه کاری در حوزه بانک های اطلاعاتی در راستای بهبود و افزایش کارایی پایگاه داده ها خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

افزایش کارایی و بهبود عملکرد پایگاه داده ها (Performance & Tuning)

تیم نمودار بدون نصب نرم افزارهای جانبی با بررسی اولیه و شناسایی گلوگاه‌های (Bottleneck) سیستم  گزارشی دقیق از شرایط فعلی پایگاه داده‌ها  و سرور ارائه و سپس جهت افزایش کارایی و بهبود عملکرد پایگاه داده‌ها راهکارهای مناسب در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه پیاده سازی خواهد کرد.

راهکارهای در دسترس بودن پایگاه داده ها (Disaster Recovery Planning)

نمودار با بررسی دقیق کسب و کار سازمان شما و حساسیت سازمان در قبال در دسترسی نبودن (Downtime) سرور و نرم افزار ها و همچنین حداکثر داده‌ای که سازمان پذیرش از دست دادن آنها را دارد (RPO) و مدت زمان مورد نیاز جهت  بازیابی اطلاعات از بین رفته (RTO) نقشه راه جهت جلوگیری از بروز فاجعه را در راستای استاداردهای  ISMS ارائه و پیاده‌‎سازی خواهد کرد .

مانیتورینگ پایگاه داده ها (Databases Monitoring)

تیم متخصص نمودار با تیکه بر داشن فنی و تجربه کاری بر حسب درخواست مشتری و با رعایت حقوق معنوی و مادی شرکت‌های نرم افزاری (Copyright)، نرم‌افزارهای تخصصی مانیتورینگ پایگاه داده را در محیط سازمان شما نصب، پیکر بندی و آموزش می‌دهیم.

بهینه سازی پایگاه داده

درخواست مشاوره رایگان تلفنی

درخواست مشاوره - هوشمند تجارت نمودار